Един от 8 смъртни случая в Европа се дължи на белодробно заболяване. Разрешените нива на някои замърсители в Европейския съюз (ЕС) са над нормите, определени за безопасни от Световната здравна организация. България е сред държавите с най-мръсен въздух в ЕС. Данните бяха оповестени на дискусия в парламента, посветена на качеството на въздуха. 380 милиарда евро е изгубил ЕС като преки и непреки разходи за белодробни заболявания само през 2011 година, сочат данните. Тази цифра включва, както разходите за лечение, рехабилитация и социална подкрепа на болните, така и загубата на работоспособност и изгубените години живот.
Голяма част от тези заболявания са и резултат на високите нива на замърсяване на въздуха в големите градове в Европа. София е един от европейските градове, подписал декларацията от Париж, според която до 2020 година нивата на вредните емисии, генерирани в съответния град, трябва да намалеят с 20%.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ