В центъра на руската столица пред паметника на героите от Плевен беше почетена паметта на войници, загинали по време на Руско-турската война от 1877-78 година. От 20 години насам в деня на Националния празник на България пред паметника се извършва молебен и се полагат цветя.
Отбелязването започна с панихида за падналите войници, като молебенът беше извършен от викария на руския патриарх епископ Теофилакт.
Днес е ден на обединение и за напомняне, че само заедно, единодушно и с една вяра може да победим всеки враг, подчерта епископът, който добави, че почти нищо не се променя в геополитическия свят – все същите врагове, които не искат да приемат православния свят, все същите братя славяни, които гледат със същата надежда на Русия и на руския народ.
Посланикът на Република България в Русия Бойко Коцев отбеляза, че вековната летопис на дружбата на двата народа, взаимното обогатяване на нашите култури и преплитането на съдбите на българите и руснаците, дават увереност за това, че и занапред тази традиция ще се развива“.
Ние, българите, винаги ще сме благодарни за тези десетки хиляди руски войници, чиито животи са били принесени в жертва на победата, подчерта посланикът, като отбеляза, че тази победа е донесла свободата на България, лелеяна от поколения българи. В словото си Коцев припомни и думите на известния руски дипломат граф Николай Игнатиев "ние връщаме своя дълг към родината на просветителите на Кирил и Методий".
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..