Това каза за предаването „12+3“ по „Хоризонт“ политологът доц. Иво Инджов, според когото слуховете са изпратили лош сигнал на международната общност, а представянето на Бокова досега е „добро“.
Със сигурност е имало някакви задкулисни опити за смяна на българския кандидат. Неслучайно има германо-руски дипломатически конфликт по този повод. Неслучайно в България отново се заговори, че е възможно да бъде кандидатирана Кристалина Георгиева, а и тя не отхвърли тази възможност категорично.
Политологът Огнян Минчев коментира, че правителството е било „подложено на арогантен натиск“ да номинира Бокова и демонстрира слабост и нерешителност. Зад потенциалната кандидатура на Кристалина Георгиева стоят ключови фактори в ЕС.
От друга страна, натискът, който могат да оказват върху България от Москва, винаги е бил изключително арогантен, изключително мощен. И сега, когато трябва да плащаме тези два реактора, очевидно е, че той има много по-големи шансове за успех. За съжаление, две кандидатури на две българки, които сами по себе си са изключително позитивни личности, интелигентни и с възможности, стават жертва на тази институционална слабост на българското правителство и на бруталния начин, по който различни международни фактори се опитват да въздействат върху решенията му.
Според Минчев вариантът „Георгиева“ остава предпочитан вариант за „значими международни фактори“, предимно от ЕС, и е считана за удачна кандидатура.
Любомир Иванов от Атлантическия клуб определи случая като „ненужен епизод“ и изрази надежда решението да е окончателно. Относно кандидатурата на Георгиева, той коментира:
Чудя се кой е толкова голям българофил, че иска българки да оглавяват едновременно две световни организации – ООН и ЮНЕСКО. По-скоро не ми изглежда сериозно. Става въпрос за интереси за прекарване на друг кандидат - става въпрос не да се издигне по-силен български кандидат, напротив искат той да бъде оттеглен, именно защото имат опасения, че той има реални шансове.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..