Държавата смята да осигури целеви отпуск за осиновители, обяви министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова.
Според проучване на асоциацията "Осиновени и осиновители" 77% от българите смятат, че семействата, които нямат деца поради репродуктивни проблеми, трябва да осиновят.
Обществените нагласи показват по-голяма толерантност към осиновителите отколкото към осиновените деца. 40 на сто са на мнение, че ако детето желае, след като навърши пълнолетие, трябва да знае кои са биологичните му родители. Само една четвърт обаче одобряват разкриването на осиновяването да става възможно най-рано. 60% от хората, осиновили дете, казват, че детето трябва да научи, когато е готово. Изследването разкрива и предразсъдъци и стереотипи, посочи Дани Димитров:
Всички или повечето хора смятат, че осиновяването е много хуманен акт, стига обаче осиновителите да не са хомосексуални. Осиновителите са благородни хора, стига те да са млади или хора на средна възраст. Осиновените деца са същите като всички останали деца, да, но, всъщност, ако са от някой конкретен етнос, те носят и лоши гени.
Държавата обещава подкрепа на семействата чрез целеви отпуск и регламентиране на начина на отпуск на осиновителите. Това каза социалният министър Зорница Русинова, която не е изненадана в изводите от проучването:
Бих цитирала Мечо Пух, когато Прасчо го попитал как се пише "любов". Той казал: "Любовта не се пише, тя се чувства". Не може Семейният кодекс да урегулира чувствата на хората и нагласите на хората.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..