Правителството ще одобри Национална програма за закрила на детето през 2016 година. От днешното заседание на кабинета се очаква и актуализация на плана за изпълнение на Националната "Визи за деинституционализация на децата".
Министерският съвет подготвя също така промени в Закона за съсловната организация на медицинските сестри, акушерките и асоциираните медицински специалисти.
Те са свързани с обучението за работа с новите технологии в медицината. Измененията предвиждат професионалното развитие на специалистите да гарантира, че те ще поддържат и повишават теоретичните знания и практическите умения, които са необходими за осигуряване на качествени здравни грижи. Различни квалификационни нива ще удостоверяват придобити знания, умения и компетентност, за период от всеки пет години практика. Въвеждането на нивата ще гарантира сигурността и безопасността на пациентите.
В концепцията "Цели за здраве 2020-а" е записано, че специалистите по здравни грижи ще бъдат подкрепяни от държавата, за да имат по-лесен достъп до учене през целия живот. В Регистъра на специалистите са вписани 23 400 медицински сестри, 3200 акушерки, близо 1000 рехабилитатори, още толкова рентгенови лаборанти, 900 фелдшери. Те са потенциалните участници в продължаващото обучение.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..