Британски правителствени източници признаха, че парите, които са възнамерявали да спестят като вноска за членството в ЕС, ще се наложи пак да бъдат дадени, за да получат преференциални търговски условия след Брекзит.
По време на кампанията в референдума за напускане на ЕС привържениците на Брекзит твърдяха, че при излизане от Съюза ще бъдат спестявани по 350 милиона паунда седмично като вноски към бюджета. Днес обаче стана ясно, че министър, пожелал анонимност, е заявил пред Би Би Си, че ще се наложи внасянето на голяма сума от порядъка на 5 милиарда паунда годишно в европейските фондове за осигуряване на достъп до общия пазар. Тази сума е близо половината от това, което Великобритания по принцип трябва да внесе, но все пак е болезнено напомняне за някои непредвидими последици от Брекзит, коментираха политическите наблюдатели на Острова. Премиерът Тереза Мей породи съмнения още на конференцията на Консервативната партия миналата седмица, че може би ще се наложи продължаване на плащането на вноски към ЕС, когато изобщо не спомена британския принос към бюджета на ЕС.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..