Имиграцията във Великобритания е достигнала рекордно високо ниво от 650 000 за периода юни 2015 – юни 2106 г., показват данни на националната статистика. Периодът, за който се отнасят данните, обхваща само една седмица след Брекзит, но те едва ли ще се харесат на правителството, чиито цели са да свали имиграцията под 100 000 годишно до 2020 година.
Най-съществен принос за висока имиграция имат страните от ЕС, като за първи път Румъния оглавява списъка с 54 000 имигранти. Много висока продължава да е и нетната миграция, т.е. разликата между имигрантите и емигрантите или пристигналите в страната чужденци и напусналите Острова британци.
Според статистиката, почти половината от новопристигналите са във Великобритания, за да работят. Това, което прави впечатление обаче, е, че мнозина са цитирали като причина „търсене на работа“, а не, че имат конкретна работа за вършене. От националната статистика коменитараха, че е все още твърде рано да се каже какъв ще бъде дългосрочният ефект от гласуването в референдума за напускане на ЕС.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ