Близо 1 000 първокласници от сливенски училища положиха тържествена клетва пред паметника на войводата Хаджи Димитър да пазят България в сърцата си.
Тържествено шествие по главната улица на града беляза началото на първокласническата клетва. Начело с военния духов оркестър децата, техните учители и родители преминаха през града, превръщайки се в част от празниците, посветени на 3-и март.
Клетвата бе произнесена едновременно от всички деца на площада:
С делата си и с думите си аз България в сърцето си да пазя! Заклех се!
Церемонията завърши с пускане в небето на балони с цветовете на националния флаг. Ритуалът се провежда за втора поредна година в Сливен. Идеята е на Елена Налбантова, професор по възрожденска литература във Великотърновския университет.
Над 900 ученици и близо 70 учители, облечени в бели, зелени и червени фланелки участваха във флашмоб, изобразяващ българското знаме в навечерието на националния празник 3-и март. Те образуваха трибагреника под звуците на Дунавското хоро.
Мисля, че е много хубаво, че за 3-и март сме се оргинизирали да направим нещо. Сякаш на 3-и март всички усещат българското в себе си и сякаш стават наистина по-добри българи, сподели ученичката от 11-и клас Славена Георгиева.
И в Добрич над хиляда ученици изобразиха с телата си картата на България и я оцветиха в цветовете на националния трибагреник. това се случи в средното училище „Климент Охридски“. Във флашмоба участваха деца от първи до дванадесети клас. По време на събитието звучеше националният химн, изпълнен от оркестъра на училището по изкуства. С инициативата учениците демонстрираха, че училището е институция, призвана да съхранява българщината.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..