Невяна Владинова с първа титла от световна купа

Снимка: БФХГ

Невяна Владинова спечели първата си титла от световна купа по художествена гимнастика. Българката триумфира във финала на лента на състезанието в Баку (Азербайджан). Гимнастичката на клуб „Левски“ изигра с изключителна прецизност композицията си на песента „Булерия“ и с оценка от 17.600 точки стъпи на най-високото стъпало на стълбичката.  Втора и трета останаха Арина Аверина (Русия) с оценка 16.900 точки и Алина Харнашко (Украйна) с 16.800 точки.

За съжаление втората ни представителка в този финал – Боряна Калейн допусна доста грешки. Оценката й от 13.200 точки и отреди седмото място.

Във финала с топка Невяна Владинова спечели бронзовото отличие. След представеното със стил съчетание българката беше оценена с 17.150 точки, което е с 0.050 повече от на тази в квалификациите. Победителка е Александра Солдатова (Русия) - 18.400 точки, втора  е нейната сънародничка Арина Аверина  с 17.900 точки.

Допуснати грешки разделиха Владинова от подиумите във финалите с обръч и с бухалки и тя остана 4-та (във финала с обръч – 17.000 точки и във финала с бухалки – 16.900 точки).