За по-голям принос на НАТО в борбата с тероризма се обяви президентът Румен Радев

Снимка: БГНЕС

За по-голям принос на НАТО в борбата с тероризма се обяви президентът Румен Радев. Според държавния глава това е важно за България, тъй като ще доведе до намаляване на мигрантските потоци. Президентът ръководи българската делегация на срещата на страните от НАТО в Брюксел

България подкрепя предложения подход за засилване на приноса на НАТО към усилията на международната общност в борбата с тероризма. Това подчерта и президентът Румен Радев:
Тероризмът простира пипала към Европа все по-силно и НАТО трябва да противодейства. Ние считаме, че засилването на приноса на НАТО в борбата с тероризма е гарант за намаляване на мигрантските потоци. Това означава по-голяма сигурност в държавите от Близкия изток. За България това е изключително важно.

В Брюксел държавите от НАТО трябва да препотвърдят и политическия ангажимент за нарастване на приноса към общите отбранителни способности на Алианса и достигане на две на сто от БВП на разходите за отбрана. Президентът коментира и вчерашните думи на премиера, че е възможно проектите за модернизацията на армията ни да бъдат преразгледани:
Ежедневната смяна на позиции, на приоритети не работи в интерес на сигурността на България. Има решение на парламент и когато тези решения се подкопават от други институции, това означава, че подкопаваме изобщо институционалността в България. Мисля, че ще има сериозен дебат по тези важни теми.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47