Българските деца не използват интернет за образователни нужди

Българските деца не използват интернет за образователни нужди, 38 процента са обект на насилие в мрежата, а първият досег с мрежата е на 4 години. 
Това са част от изводите от проучване на Националния център за безопасен интернет, направено в края на миналата година. 

Голяма част от българските деца се запознават с мрежата когато  станат на седем, сочат данните от изследването. През 2010 година мнозинството от децата са правили това на десет години. 

93 процента от запитаните ползват интернет всеки ден, а основните устройства за достъп са телефон, лаптоп и таблет. Тревожна тенденция, според Петър Кънчев от Центъра за безопасен интернет, е, че 73 процента от децата имат профил основно във Фейсбук. 

Половината от изследваните, между 9 и 17 години, не могат да определят истинността на онлайн информацията. Според изследването, само 15 процента имат достъп до дигитални учители, има спад обаче и в родителската намеса. Вече има разработено помагало за учителите, с което да се улесни възпитаването на дигитални навици у децата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47