Макмастър: Путин и Тръмп положиха началото на съвместната работа на Русия и САЩ по основни проблеми

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Преговорите между президентите Владимир Путин и Доналд Тръмп, в рамките на срещата на Г 20 в Хамбург, положиха началото на съвместната работа на Русия и САЩ по основни проблеми от международния дневен ред. Изявлението бе направено от съветника на Тръмп по националната сигурност Хърбърт Макмастър пред журналисти:

Никакви проблеми не бяха решени. Никой не очакваше на тази среща да бъдат решени някакви проблеми. Но тя стана начало на диалога по определен набор от сложни въпроси, над които започваме да работим заедно, каза Макмастър. 

Сред въпросите, които са обсъдили двамата президенти, Хърбърт посочи преди всичко регулирането на ситуацията в Сирия и гарантирането на сигурността в киберпространството, необходимо за гарантиране на защитата на избирателната система в САЩ, Европа и други региони

Американският министър на финансите Стивън Мнучин пък заяви, че Путин и Тръмп са постигнали договореност, че ще започне създаването на група за киберпространство, за да работят заедно по киберсигурността. 

Според "Ню Йорк Таймс", който се позовава на представител на Белия дом, Тръмп и Путин са спорили на срещата си 40 минути относно предполагаемата руската намеса в американските избори и накрая Тръмп е заявил на руския си колега, че е време да се премине към нещо друго. 

Бившият лидер на СССР Михаил Горбачов сравни срещата на Владимир Путин с Доналд Тръмп, състояла се в Хамбург в рамките на Г-20, със своята среща с Роналд Рейгън. Това сравнение Горбачов направи в интервю, качено в италианския информационен портал "Глобалист".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47