Трансплантация на корали дава надежди за спасяване на Големия бариерен риф

Снимка: ЕПА/БГНЕС / Снимка: ЕПА/БГНЕС

Трансплантация на корали дава надежди за спасяване на Големия бариерен риф - най-голямата система от рифове, намираща се край североизточния бряг на Австралия.

Корали, отглеждани в една част на Големия бариерен риф, бяха успешно трансплантирани в друга област. Така австралийските учени се надяват да възстановят увредените екосистеми по целия свят.

В проучването на остров Херън, в близост до източния бряг на Австралия, изследователите събрали голямо количество коралови яйца, грижили се за тях и след това ги трансплантирали в райони с увреден риф. Когато се завърнали осем месеца по-късно, те открили млади корали, в напълно добро състояние.

Учените се надяват по този начин да спасят Големия бариерен риф, най-голямата жива структура на Земята, след като вече втора година се наблюдава избелване на коралите, породено от затоплянето на морето. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47