Окръжният съд в Добрич е допуснал да бъде разкрита тайната на произхода на осиновено лице, което е потърсило информация за биологичните си родители по здравословни причини. Семейният кодекс дава възможност на навършилите 16 години осиновени да поискат информация за биологичния си произход по съдебен път, „когато важни обстоятелства налагат това”.
Окръжният съд в Добрич е счел, че са налице достатъчни основания тайната на произхода да бъде нарушена, тъй като е необходимо проследяването на наследственост при хронично заболявание. В мотивите си съдът посочва, че при наличие на данни за генна обремененост, фамилната анамнеза способства възможностите за лечение, особено през последните години, с навлизането на съвременни високотехнологични методи, основани на генетиката. Съдът се е позовал и на практиката на Европейския съд, според която правото на достъп на осиновените деца до данни за биологичните им родители е широко признато.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..