В област Добрич няма Кризисен център за настаняване на жертви на насилие

Снимка: ЕПА/БГНЕС

На територията на област Добрич няма специализирани услуги за деца с девиантно поведение, както и Кризисен център за настаняване на жертви на насилие или трафик. 

Проблем в предоставянето на социални услуги на територията на област Добрич е и ниското месечно възнаграждение на заетите лица, съответно липсата на кадри. 

По думите на директора на „Социално подпомагане“ Добрич Ирена Баирова липсват услуги, насочени към преодоляването на социалната изолация на лица, които  не са в състояние да напускат домовете си. Като добра практика тя определя училището за родители към Българския червен кръст.
Което е много полезно за кандидат-осиновителите, които са осиновили вече деца или за родители, които имат проблем с децата си в една по-особена възраст.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47