Над 200 земеделски производители обсъдиха общата селскостопанска политика до 2020 година

Снимка: БГНЕС

Общата селскостопанска политика до 2020 година обсъдиха в Плевен над 200 земеделски производители. Инициативата е на Министерството на земеделието и храните в рамките на Международния форум "Пчеларство-2018“.

България е против националното самофинансиране по директните плащания, каза заместник-министърът на земеделието и храните Виргиния Кръстева:

България е за запазване на схемата за единно плащане на площ, за запазване на зелените изисквания и за повишаване нивата на обвързано подпомагане и е против национално съфинансиране по директни плащания. Тази позиция е изразена, преди да излезе съобщението през месец ноември, изпратено официално в Европейската комисия, предвид председателството и нашата неутралност. Недостигът в бюджета е факт. В момента се обсъждат различни варианти как този недостиг да бъде попълнен – дали с повишаване вноските на страните-членки, дали с орязване на бюджета за общата селскостопанска политика. Това е тема на многогодишната финансова рамка, която се очаква да излезе май-юни месец тази година в края на нашето председателство.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47