Началникът на ГКПП "Капитан Петко войвода" - старши инспектор Васил Игнатов, е уволнен дисциплинарно със заповед на министъра на вътрешните работи Валентин Радев.
38-годишният Васил Игнатов е началник на пункта от май 2010 година и е с 16 годишен стаж в системата.
Освобождаването му е след проверка по сигнал за корупционни практики на пункта. Образувани са дисциплинарни производства и срещу двама гранични полицаи, които още не са приключили.
Поводът за проверка на комисия "Гранична полиция" е станал след сигнал, подаден от пътници, които били изнудвани от граничен полицай. Той поискал 50 евро от двама мъже, които внасяли бетонобъркачка от Гърция. Засега единственият наказан е вече бившият началник на Граничния пункт Васил Игнатов. Вината му била в това, че не е докладвал за корупционната схема на негов служител.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..