Комисията за енергийно и водно регулиране няма да разрешава, а само ще бъде уведомявана, ако някое дружество реши да продава повече от 20 на сто от капитала си.
Заради казуса с продажбата на българските активи на ЧЕЗ, първоначалната идея на депутатите беше регулаторът да има повече правомощия и той да разрешава подобни сделки. Преди внасянето за окончателно гласуване в зала на промените в енергийния закон обаче, депутатите от енергийната комисия приеха Комисията само да бъде уведомявана, че дружеството започва процедура по продажба на активите си. Председателят на комисията Делян Добрев обясни:
„Той ежегодно подава доклад. Този доклад, който ежегодно се подава, ако има намерение да продава част от собствеността, повече от 20%, трябва в този доклад да уведоми предварително регулатора“.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..