В Хасково абитуриенти са причинили 2 катастрофи без пострадали.
Само вчера са били санкционирани 25 зрелостници. На нарушителите са съставени 5 акта, 16 фиша и 4 полицейски разпореждания. Глобите са за висене от прозорците и люковете на автомобилите и неизползвани предпазни колани. Санкциите са между 50 и 150 лева.
За рисково шофиране са санкционирани и 9 абитуриенти в Кърджали. Проверени са 2 автомобила, управлявани от 18-годишни момичета без опит. Пътуващите са били без колани и са се показвали през отворените прозорци по време на движение.
От „Пътна полиция“ призоваха абитуриентите да бъдат разумни и да не застрашават своя живот и на другите участници в движението.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..