Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Здравейте, войници! Здра-ве желаем!

БНР Новини
Снимка: БГНЕС

В Министерството на отбраната решиха да правят нарочни списъци на младежите от 18 до 32 години. Тези списъци ги има в гражданския регистър. Но в министерството ги искат още веднъж. Вероятно за заетост на лъскави нови нежни кадри и пенсионирани военни, заработващи още по една добра заплата.
В тази информация и сега и после няма, и няма да има:
• кой става за войник, защото няма медицински заключения. А както знаете в Европа водим по болести сред младите хора.
• кой е у нас, кой трайно в чужбина, защото голяма част от младите нито живеят тук, нито мислят да се връщат. Да не говорим, че много от тях нямат и адреси. Нито тук, нито оттатък.
• кой, какво образование и умения има, защото у нас да учиш е все едно да не учиш. Населението намалява, университети се множат.
• кой е грамотен или не, защото мнозина не могат и да се подписват. А както знаете, в Европа водим по брой на неграмотни. Скоро, например, в една община срещнах внучка и дъщеря да водят бабата да им попълни молбата за помощи по майчинство – т. нар. млади не можеха да пишат.
И други неща няма да има в тези списъци, но покрай тях ще има още работни места за чиновници. В едно министерство, където армията, за която е създадено е малцинство, покупката на химикалки е секретна, а сред атрактивните служителки има и такива, за които упорито се твърди из медиите, че са упражнявали и друга професия.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Милен Митев и акад. Юлиан Ревалски

БНР и БАН подписаха меморандум за сътрудничество

Българското национално радио и Българската академия на науките подписаха меморандум за сътрудничество в осъществяването на съвместни инициативи и популяризирането на научната дейност у нас. На церемонията присъстваха генералният директор на БНР Милен Митев , председателят на БАН акад. Юлиан Ревалски , директорът на програма "Христо Ботев"..

публикувано на 12.09.24 в 13:16
Босилеград

Дни на българското документално кино в Босилеград

До 14 септември в Босилеград ще се проведе второто издание на фестивала "Дни на българското документално кино". Инициативата е на сдружение  "ГЛАС" – Босилеград – в "Нашият ден" разказва Александър Димитров . Българите от малкия сръбски град ще се срещнат с вълнуващи киноразкази за музика, културни явления, спортни и житейски постижения и..

публикувано на 12.09.24 в 09:23

Смела журналистика – да изобличиш шпионите на Путин

В "Нашият ден" гостува българската разследваща журналистка Мария Георгиева , която живее в Швеция и има дълъг професионален опит в международната медийна среда. Преди 2022 година Геогиева живее и работи в продължение на 8 години в Москва като кореспондент на шведски и международни медии. Като част от екипа на шведската обществена телевизия..

публикувано на 11.09.24 в 12:36
Наталия Маева

Акцентите в 34-тия конгрес на Европейското респираторно общество

Запознаваме слушателите на Lege Artis с акцентите в 34-тия конгрес на Европейското респираторно общество . На телефонната линия на предаването директно от Виена се включва кореспондентът Наталия Маева – журналист, трансплантиран пациент, член на Европейската асоциация по пулмонална хипертония. Българското общество на пациентите с..

публикувано на 11.09.24 в 11:50

Пресконференция на тема "Неконтролирана хипертония – предизвикателства и решения"

Днес (11 септември) в София ще се проведе пресконференция на тема "Неконтролирана хипертония – предизвикателства и решения" . В Lege Artis се включва   проф. д-р Иво Петров , медицински директор и началник Клиника по кардиология и ангиология към Аджибадем Сити клиник УМБАЛ Сърдечно-съдов център, за да насочи вниманието към рисковете, свързани..

публикувано на 11.09.24 в 11:09