Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За Уста Колю Фичето и европейските проекти

БНР Новини
Снимка: БГНЕС

Днес депутатите закриха Държавната агенция „Стратегически инфраструктурни проекти”. Дейността й преминавала към Агенцията „Пътна инфраструктура”. Явно това е част от акцията спиране на дискусионни обществени поръчки и намаляване на посредниците. Но както се е случвало и друг път и дано не е така, резултатите може да са същите.
Ето факти. Две години и половина след пускането му, т.нар. нулев километър на магистрала „Хемус” вече е в ремонт. Щяло да бъда за сметка на строителя. То пък остава и да не е. Преди десетина дена започна и ремонт на новата отсечка на магистрала „Струма”. Преди това тази нова гордост на новото ни пътно строителство се напука месеци след пускането й, този път около Дупница. После протекоха и двата тунела. Миналият месец пък пропадна нов участък от магистрала „Марица”.
По „Тракия”, от Оризово до Стара Загора се появиха коловози на цена около 50 млн. лв. Същото вече се случва по настилката до Нова Загора, но там още не е направена окончателната калкулация.
Както се сещате, слушатели на програма „Христо Ботев”, тези, най-меко казано непрофесионални проявления не могат да бъдат резултат от действието или бездействието на една държавна агенция. Или дори на две, както беше до днес.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мрежи за фронта и вино за мира: Българските общности в Одеска област

В рубриката "Темите на деня" на предаването "Нашият ден" продължаваме с разказите на хората от Украйна в третата година от войната. Доротея Николова от Радио Варна разказва за плетенето на маскировъчни мрежи и богатите села в Одеска област. В Болград, в един сутерен в центъра на града, почти всеки ден за по няколко часа се събират българи и..

обновено на 07.08.24 в 11:20

София и бъдещето на Боянското блато: Път към екологичен парк

Боянското блато продължава да пази много от своите уникални характеристики, въпреки че през годините е било подложено на множество предизвикателства. Александър Колев, председател на сдружение "Защита на Боянското блато", разказва за тези предизвикателства и ангажимента на институциите към територията. През 2022 година, територията на Боянското..

обновено на 07.08.24 в 10:10

Парадоксът на модерния фитнес, или къде грешим?

Живеем във време, в което почти всички носим на китките си часовници, които измерват крачките ни, сърдечния ритъм, мускулните съкращения и улавят и най-дребната физическа активност. Посещаваме гимнастически и фитнес салони, тренираме с треньори, съветваме се с признати и непризнати от науката експерти. В същото време се задъхваме от относително..

публикувано на 06.08.24 в 12:52

Уелнес индустрията под микроскоп: Какво наистина укрепва имунитета ни?

На днешния 6 август говорим за митовете около имуностимулантите в ефира на предаването "Време за наука". Има ли начини чрез различни хранителни добавки да засилим имунитета си, или е най-добре да не пречим на тялото си да ни пази от самите нас? Кои от носещите стълбове на могъщата уелнес индустрия лежат върху научни основи и кои върху митове и..

обновено на 06.08.24 в 12:22
Палми Ранчев

Парижката олимпиада през погледа на Палми Ранчев: Изкуство, политика и спорт

В ефира на "Нашият ден" Палми Ранчев, български поет, белетрист, сценарист, състезател и треньор по бокс, коментира олимпиадата в Париж. Той сподели, че може би от дете следи олимпиадите и смята, че тази в Париж е невероятна. Според него, всяка следваща олимпиада показва човека и хората в по-добра светлина . Откриването бе свързано с..

публикувано на 06.08.24 в 11:41