Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Социалните мрежи в изкуството и културата

Теодора Церовска, Йоан-Петър Кръстев и Александър Николов
Снимка: Росица Александрова

Днешната роля на социалните медии е по-силна от всякога, те възпитаха младото поколение да ги търси, да ги следва, да се информира чрез тях. Интернет пространството предоставя неограничени срещи с разнообразни хора, които споделят личен опит от различни сфери на живота.

Именно за това "Домът на Музите" ни представя двама млади инфлуенсъри Александър Vlog и Йоан-Петър, които разказват за техния уъркшоп за създаването на подкаст пред млада публика в Бургас и влиянието на социалните медии в изкуството.

Йоан-Петър е един от най-следваните създатели на съдържание в България. Изучава "Педагогика" в НСА и успоредно с това гради кариера на инфлуенсър. Най-модерната професия е негова страст и той продължава да диктува посоката ѝ в България от четири години.

Александър е видеоблогърът за храна, който експериментира и споделя необичайни и вълнуващи хранителни изживявания. Страстен почитател е на кулинарния свят и се специализира в правенето на рецензии на храни, ресторанти, кафенета и продукти. Освен това, има и собствено подкаст предаване – "Искам още”, в което известни звезди споделят лични истории и тайни, отпивайки любимото си кафе или похапвайки любим десерт.

Двамата посвещават немалка част от свободното си време в обучение на младежи от 15 до 29 години в тайните на подкаста, в избора на събеседник и тема, в тънкостите около воденето на разговор и влиянието на социалните медии в изкуството и културата.


Директно от Париж специално за "Домът на музите" взе участие и Костадин Бухчев – специалист по видеообработка, който разкри няколко тайни, за това как се задържа вниманието на аудиторията върху видеата, както и тънкостите около успешното развитие на изкуството използвайки социални медии  и създаването на бранд.

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Млади автори представят свои фотокниги

Дамян Думанов и Боян Кривошиев са двама млади автори, които следват фотография във Виена и в София. Те представиха свои фотокниги в лимитиран тираж в галерия " Синтезис " . „За една година успоредно се разви нашия интерес към формата на фотокнигата – казва Дамян Думанов – това са нашите първи стъпки и опознаване на формата. Личният елемент..

публикувано на 26.07.24 в 19:10

"Самоопределения на скулптурата" на "Шипка" 6

По случай своята 70-годишнина известният  художник, артист и скулптор Иван Русев предложи на своята публика, колеги и приятели изключително интересен проект, фокусиран върху базисните условия на скулптурата в днешно време.  В галерията на СБХ на "Шипка" 6, на целия първи етаж се представя иновативната експозиция, посветена на 70-годишнината на..

публикувано на 26.07.24 в 18:40

"Среща в Бургас" с музиката на Георги Милтиядов

Плевенската филхармония кани публиката на Бургас на 29 юли в Спортната зала на града, където ще има концерт-спектакъл с музиката на Георги Милтиядов . Спектакълът "Среща в Бургас" включва имената на изпълнителите:  Маргарита Хранова, Орлин Горанов, Силвия Кацарова, Цветан Недялков, Невена Пейкова, Квартет "Белканто" и др. Режисьор е Христо..

публикувано на 26.07.24 в 17:58

Изкуство, история и романтика в романа "Благородството задължава" на Ангелина Ангелова

"Благородството задължава" е роман на българската писателка и авторка на исторически епоси Ангелина Ангелова. Той е трети в нейната творческа биография след "Сърцето помни", "Любовта на музата". Ангелина Ангелова се впуска в страстен танц от изкуство, минало и романтика. Действието в книгата се развива в средата на XIX век и пренася читателите от..

публикувано на 26.07.24 в 12:30

ЛАДУ за петнадесети път в Националната художествена академия

Между 1 и 31 август тази година за петнадесети път в делничните дни от 9 до 18 часа ателиетата на Националната художествена Академия ще съберат децата и учениците между 6 и 18 г., за да рисуват. Лятната академия за деца и ученици тази година е посветена на 130-годишнината от рождението на Жорж Папазов и летните Олимпийски игри в Париж. Изборът на..

публикувано на 26.07.24 в 09:00