Полицаите ще протестират заради намалени социални права

Полицаите излизат на протест пред президентството заради орязаните им социални права. Конкретната дата на протеста ще стане ясна до края на днешния ден или утре. Това съобщи пред "Хоризонт" Валентин Попов от Синдикалната федерация на служителите в МВР.

От синдиката очакват голяма подкрепа за служителите в МВР. Валентин Попов обясни пред "Хоризонт", че протестът ще се проведе не пред сградата на Министерския съвет, а пред президентството, защото в момента страната се управлява от служебен кабинет, назначен от държавния глава. Причините са:

Работата на един консултативен съвет към Министерство на труда и социалната политика, която премина на тъмно, без никаква информация за всичко това, определено разбрахме, че България е поела някакви ангажименти пред Европейската комисия, за които се очаква да засегнат в една или друга степен или по един или друг начин наши социални права. Това нещо е станало не само без наши представители да участват, това стана без дори да бъдем информирани.

В МВР очакват подкрепа за действията си от други синдикати като този на служителите в затворите, както и от други синдикати в сектор "Сигурност".

Валентин Попов обясни, че протестите ще бъдат в рамките на разрешените от закона действия.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53