Гърция няма да налага данък при теглене на пари от банкомат, обявиха от финансовото министерство. Съобщението е по повод думите на финансовия министър, че се обмисля подобна мярка.
В началото на туристическия сезон Атина създаде сама напрежение сред милиони туристи, които са запланували да почиват в Гърция. Финансовият министър Янис Варуфакис съобщи, че министерството обмисля данък върху теглене на пари от банкомати. Чуждестранните туроператори атакуваха с въпроси министерството на туризма с искане да бъде уточнен размерът на предвиждания данък.
Министерството на финансите с официално изявление опроверга думите на министъра. Стана ясно, че кредиторите настоявали за тази мярка, но гръцката група за преговори категорично я отхвърлила.
Въпросът е изключително актуален както за гърците, така и за туристите, които теглят пари в брой от банкоматите. Тази година се очаква около 25 милиона туристи да посетят Гърция въпреки страховете за фалит на страната. Наблюдава се рязко увеличение на резервациите от страна на туристите от Германия и Русия, съобщават от министерството на туризма.
България е третият най-голям пазар за гръцкия туризъм през миналата година и се очаква през това лято повече българи да почиват в Гърция, според предварителните резервации. По данни на гръцката статистическа служба, 1,5 милиона българи са посетили миналата година страната, което е рекорд досега.
Все още не е ясно как ще се променят данъците в туристическия сектор, но те няма да засегнат цените през летния сезон, уточняват от правителството в Атина.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.