Борбата с двойните стандарти беше темата за срещата на евродепутата Ангел Джамбазки с кюстендилци

Снимка: Кирил Фалин, БНР

Борбата с двойните стандарти беше темата за срещата на евродепутата Ангел Джамбазки с кюстендилци в залата на Килийното  училище.

Кампания от поредицата срещи на групата на Европейските консерватори и реформисти /ЕКР/ е  да се противопостави на двойните стандарти в отношението към българските работници в ЕС, двойния стандарт в храните, двойният стандарт по отношение на законодателството. 

В понеделник има гласуване в комисията по транспорт в ЕП по спорния пакет "мобилност". Той засяга доходите на повече от 150 000 български семейства, пряко свързани с транспорта. Тази сфера е трета в бюджета на българската икономика след енергетиката и туризма, отбеляза Джамбазки. Участници в срещата попитаха кога и как ще бъде изграден транспортен коридор-8, и откъде ще мине трасето. 

"По него върви транспорта от Азия към Европа към Италия, може да минава по него ирански газ, може да минава азерски газ, може да минават камиони може да минават стоки. Това е добре за региона, добре е да има този коридор, да свърже най-сетне Черно море в Бургас и Варна със стария български хубав град Драч, който днес се казва Дурас в албанска територия и оттам с Италия. Ние имаме голям интерес от това."

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53