"Бдин 1923" разгроми "Трявна"

ОФК "Бдин 1923" разгроми на стадион "Георги Бенковски" във Видин отбора на Трявна с 11:0 в среща от 5 кръг на Северозападната "В" група. Срещата започна с натиск на домакините и още във втората минута Ангел Цолов уцели напречната греда след удар с глава. Минута по-късно заради засада бе отменен гол на Борислав Борисов. Бдинци изпуснаха още куп чисти голови положения, за да дойде 27 минута, когато Георги Илиев изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, с техничен удар прехвърли стената и остави безпомощен вратаря на гостите за 1:0. Оттук до края на срещата се игра само пред едната врата - тази на гостите от Трявна. В 33 минута Александър Соколов покачи на 2:0 след силен диагонален удар, 7 минути по-късно Соколов отбеляза второто си попадение в мача, а в следващата атака на "Бдин" централният нападел Александър Виолинов оформи крайния резултат за първото полувреме - 4:0.

Втората част също започна с натиск на футболистите на "Бдин 1923" и още в 47 минута след центиране на Соколов Даниел Михалов отбеляза за 5:0. Въпреки че старши треньорът на домакините Любен Любенов извади някои от титулярите и пусна в игра по-неопитни футболисти, головата серия продължи. В 50 минута главният съдия отсъди дузпа за домакините след като Александър Соколов излезе сам срещу вратаря, който го събори в наказателното поле. Наказателният удар изпълни Виолинов - 6:0, а 4 минути по-късно оформи хеттрик за 7:0, за да отбележи отново в 60 минута осмия гол във вратата на Трявна. До края на срещата Борислав Борисов реализира още два гола, един добави Ивайло Иванов. Гостите от "Трявна" остават твърдо на последната позиция в класирането с нула точки и голова разлика 27:1. "Бдин 1923" е на пето място в таблицата с 10 точки, колкото има и четвъртият "Етър" Велико Търново. В следващия кръг - на 22 септември, отново във Видин "Бдин" посреща "Ботев" Козлодуй.