от 09.00 часа

"Ливърпул" с класика срещу "Виляреал"

Ливърпул - Виляреал 3:0

Отборът на Ливърпул се класира за финала в турнира Лига Европа. В реванш от полуфиналите на състезанието тимът от Висшата лига на Англия победи като домакин Виляреал с 3:0.

В първия мач Виляреал победи с 1:0.

Ливърпул стигна до първия си европейски финал от девет години насам с общ резултат от двата мача 3:1.

Ливърпул поведе още при първата си по-сериозна опасност пред вратата на гостите. В 7-ата минута Бруно Сориано отклони топката във вратата на Виляреал след удар на Даниел Стъридж..

След почивката Ливърпул бе по-активният тим.В 63-ата минута Стъридж вкара за 2:0. Той се възползва от подаване на Фирмино и неразбирателство в отбраната на Виляреал.

В 70-ата минута Виляреал остана с десет души на терена, след като Виктор Руис получи втори жълт и червен картон.

В 80-ата минута Адам Лалана бе най-съобразителен в наказателното поле на Виляреал и направи резултата 3:0 за Ливърпул.