„Лудогорец“ спечели в Стара Загора

Марселиньо

Шампионът „Лудогорец“ победи с 1:0 „Берое“ в първия двубой от 24-ия кръг на футболната Първа лига, игран в Стара Загора.

В 80-ата минута при съмнително положение за засада Марселиньо отбеляза с глава от вратарското поле, като изпревари Иван Бандаловски. За бразилеца това беше седми гол срещу „Берое“.

Преди това в края на първото полувреме домакините имаха отлична възможност. Бригидо беше изведен от Охене сам срещу вратаря Ренан, но не успя да реализира.

В 70-ата минута току-що влезлият Якуб Шверчок пропусна с глава за шампионите от няколко метра.

Резервата Върджил Мисиджан улучи напречната греда над вратаря на „Берое“ Перниш в 85-ата минута.

„Лудогорец“ записа 19-ата си победа в първенството и е с вече с актив от 60 точки. Домакините са четвърти в класирането с 41 точки.