от 21.00 часа

„Манчестър Юнайтед“ спечели в дерби №200 срещу „Ливърпул“

След миг Рашфорд (вдясно) ще отбележи първия си гол в дербито

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ победи с 2:1 гостуващия „Ливърпул“ в дербито от 30-ия кръг на английската Висша лига. Това беше двубой №200 между двата колоса, които са спечелили общо 38 титли в местното първенство и осем купи на европейските шампиони.

В 14-ата минута с глава Ромелу Лукаку намери Маркъс Рашфорд. Нападателят финтира Трент Аликзандър-Арнолд и откри резултата. Отново Рашфорд удвои преднината на домакините след разбъркване в 24-ата минута.

Малко след това Хуан Мата изпълни ефектна задна ножица, но не улучи вратата на „Ливърпул“.

През второто полувреме гостите владееха по-често инициативата. В 66-ата минута след центриране от дясно защитникът на „червените дяволи“ Ерик Байи изпрати топката в собствената си врата. До края на двубоя натискът на „Ливърпул“ не даде резултат и „Манчестър Юнайтед“ спечели победата.

С успеха домакините се утвърдиха на второто място в класирането с 65 точки – вече с 5 повече от следващия ги „Ливърпул“. Води „Манчестър Сити“ със 78 точки.