Колумбия и Япония на осминафинал

Колумбия спечели с 1:0 срещу Сенегал

Отборите на Колумбия и Япония се класираха на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Русия.

Южноамериканците оглавиха група „Н“, а азиатците и Сенегал завършиха с абсолютно еднакви показатели – по 4 точки, голова разлика 4-4 и равенство в мача помежду им. Спорът беше решен от критерия „ферплей“ в полза на Япония, чийто състав имаше по-малко наказателни картони.

Колумбия победи Сенегал с 1:0 във Волгоград.

В 17-ата минута съдията даде дузпа за африканците за фаул на Давинсон Санчес. След видеоповторение обаче Милорад Мажич отмени решението си.

В 30-ата звездата на Колумбия Хамес Родригес напусна заради контузия и бе заменен от Луис Муриел.

Джери Мина отбеляза попадението за южноамериканците след корнер в 74-ата минута.

В другата среща Полша спечели с 1:0 срещу Япония в Казан Защитникът Ян Беднарек откри в 60-ата минута, като засече центриране от фаул на Рафал Курзава.

В крайното класиране Колумбия има 6 точки и ще играе на осминафинал с втория от група „G“ Англия или Белгия. Япония и Сенегал са с по 4, а Полша е с 3 точки.