Доминик Тийм оцеля след 5 сета срещу Беноа Пер

Доминик Тийм трябваше да играе до 2 часа след полунощ.

Поставеният под №7 Доминик Тийм започна с трудна победа участието си на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Австриецът надделя над Беноа Пер от Франция с 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 6:3 след 3:45 часа игра. Двубоят в Мелбърн завърши след 2 часа след полунощ местно време.

Тийм успя да вземе първите два сета, а в третия имаше няколко възможности за пробив, които съперникът му отрази. Пер спечели частта в 12-ия гейм с помощта на мрежата, която буквално спря топката и падна в полето на съперника.

След това брадатият французин успя и да изравни сетовете, след като Тийм направи много грешки. Австриецът успя да се концентрира в петата част и направи решаващ пробив за 5:3. След това Доминик реализира четвъртия си мачбол и всичко свърши.

Тийм реализира 40 печеливши удари (8 аса) срещу 56 непредизвикани грешки (12 от тях двойни). Пер записа 65 уинъра (23 аса) при 62 грешки (4 двойни).

Във втория кръг австриецът ще играе срещу 149-ия в света тенисист на домакините Алексей Попирин. Австралийският тийнейджър отстрани Миша Зверев от Германия със 7:5, 7:6(7), 6:4.