от 12.00 часа

Олимпиакос загуби от Барселона в Евролигата

Найджъл Гос от Олимпиакос атакува коша на Барселона.

Барселона нанесе тежка загуба като гост на Олимпиакос със 76:55 в среща от 21-ия кръг на баскетболната Евролига.

Българският национал Александър Везенков прекара на игрището малко повече от 7 минути в края на мача, като записа една неуспешна стрелба към коша и една борба срещу бившия си отбор.

Барселона натрупа солиден аванс от 21 точки още в първата част и до края не даде шанс на гърците за обрат.
Най-резултатен за успеха на каталунците бе Крис Сингълтън с 18 точки. За Олимпиакос по 13 вкараха Никола Милутинов и Янис Стрелниекс.

Химки спечели у дома със 74:64 срещу Жалгирис в друга среща от 21-ия кръг.

Американецът с български паспорт Дий Бост игра 20 минути за Химки и вкара 9 точки. Най-резултатен за Химки бе Джордан Мики с 20 точки.

Водачът в редовния сезон Фенербахче претърпя драматична загуба от Байерн (Мюнхен) с 86:90 след две продължения.

Баварците демонстрираха характер и успяха да прекъснат серията от три поредни победи на Фенербахче.
Най-резултатен в мача бе Али Мухамед от Фенербахче с 23 точки. За победителите по 19 точки реализираха Стефан Йович и Дерик Уилямс.

В класирането води Фенербахче с 18 победи/3 загуби, пред Реал Мадрид 16/4, ЦСКА Москва 15/5, Анадолу Ефес 13/7, Барселона 12/9, Олимпиакос 12/9