Наоми Осака с нов обрат в Париж

Наоми Осака записа нова трисетова победа в Париж.

Световната номер едно в женския тенис Наоми Осака се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“ след нов обрат.

Японката отстрани бившата водачка в ранглистата Виктория Азаренка от Беларус с 4:6, 7:5, 6:3 на корт "Сюзан Ланглен" в Париж. На старта Осака загуби първия сет от Шмиедлова с 0:6, но след това стигна до победата.

Азаренка поведе с 4:0 в първия сет и въпреки че съперничката успя да върне единия пробив, в крайна сметка взе частта.

Във втората азиатката успя да направи решителен брейк в 12-ия гейм при четвъртата си възможност.

Осака спечели пет поредни гейма в заключителния сет и при 5:1 сервираше за победата. Азаренка не се предаде, спаси мачбол и върна един брейк. При 5:3 японката сервараше отново и този път успя да приключи срещата.

Наоми завърши с 52 печеливши удара при 43 непредизвикани грешки, докато нейната опонентка направи 35 уинъра и 38 грешки.

Следващата съперничка на Осака ще бъде или №29 Мария Сакари (Гърция) или Катарина Синякова (Чехия).

Полякинята Ига Швьонтек поднесе изненада. Тя победи №16 Сян Ван от Китай с 6:3, 6:0.

Американската тийнейджърка Аманда Анисимова също е в трети кръг. Тя отстрани 11-ата в схемата Арина Сабаленка от Беларус с 6:4, 6:2.