Новак Джокович продължава без загубен сет на "Ролан Гарос"

Нишикори ще играе срещу Надал на четвъртфинал

Новак Джокович

Световният номер едно Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“ без да загуби нито един сет.

Сърбинът победи №45 в ранглистата Ян-Ленард Щруф от Германия с 6:3, 6:2, 6:2 за 96 минути игра на централния корт в Париж „Филип Шатрие“ и за десети пореден път стигна до тази фаза там.

На 32-годишния белградчанин му трябваше малко време, за да „влезе“ в мача. Той проби за 4:3 и до края на сета спечели 11 от 12-те оставащи точки.

Шампионът в турнира от Големия шлем през 2016 г. продължи серията си до 4:0, преди Щруф да спечели гейм след седем поредни загубени.

Терорът на Джокович продължи и в третата част. Той отново поведе с 4:0. При 5:2 Ноле сервираше за спечелване на срещата. Той трябваше да отрази първата точка за пробив на германеца в мача, стигна до мачбол и го реализира след като прехвърлящият удар на съперника излезе в аут.

Сърбинът записа 31 печеливши удари (6 аса) и само 12 непредизвикани грешки (3 двойни).

Следващият съперник на Новак ще се определи в мача между Александер Зверев и Фабио Фонини.

Стана ясен и опонентът на празнуващия днес 33-и рожден ден Рафаел Надал на четвъртфиналите. Това ще е №7 в схемата Кей Нишикори.

Японецът спечели доиграването срещу Беноа Пер от Франция с 6:2, 6:7(8), 6:2, 6:7(8), 7:5. Мачът снощи беше спрян заради мрак след третия сет. Нишикори пропиля два мачбола в тайбрека на четвъртата част, а в петата губеше с 1:4, но взе шест от оставащите седем гейма.

Надал води с 10-2 победи срещу японеца в преките двубои.