Димитър Кузманов записа втора победа в Пловдив

Димитър Кузманов
Снимка: БФТ

Водачът в схемата на тенис турнира в Пловдив на клей с награден фонд 15 000 долара Димитър Кузманов с лекота се класира за четвъртфиналите след втора победа.

В родния си град националът за Купа „Дейвис“ спечели българското дерби с квалификанта Васко Младенов с 6:3, 6:0 след точно един час игра.

В първата част Мико проби за 2:0, но софиянецът моментално направи рибрейк. Веднага след това Кузманов отново взе подаването на съперника, което му беше достатъчно да вземе сета.

Втората ракета на България продължи серията си и във втората част, в която не загуби нито един гейм.

Следващият съперник на Кузманов е украинецът Владислав Орлов.

Получилият „уайлд кард“ Габриел Донев отпадна. Тенисистът от Сливен отстъпи на №5 в схемата Евгени Тюрнев от Русия с 1:6, 6:3, 1:6.

Александър Донски, също играещ с покана, загуби с 4:6, 2:6 от втория поставен Батист Крепат от Франция.