Доминик Тийм на четвърти пореден полуфинал в Париж

Доминик Тийм спечели в 3 сета.

Четвъртият поставен на „Ролан Гарос“ Доминик Тийм за четвърта поредна година достигна до полуфиналите на тенис турнира от Големия шлем в Париж.

Австриецът отстрани №10 в схемата Карен Хачанов от Русия с 6:2, 6:4, 6:2 след един час и 49 минути игра.

Финалистът от миналата година Тийм доминираше в цялата среща на корт „Сюзан Ланглен“. След 1:2 в първия сет той спечели пет поредни гейма и така затвори частта.

В следващата руснакът беше по-равностоен, но допусна фатален пробив за 4:5 след двойна грешка и после Доминатора взе и този сет.

В третия Тийм направи брейк за 3:2, а след това и още един. При 5:2 25-годишният австриец сервираше за победата. Поведе с 40:15 и реализира първия мачбол с отличен сервис.

Той не допусна нито една точка за пробив в мача и завърши срещата с 28 печеливши удари при 12 непредизвикани грешки.

На полуфинала Доминик Тийм очаква победителя от срещата между Новак Джокович и Александер Зверев.