Бразилия вкара 7 гола в контрола

Коутиньо (вляво) вкара третия гол срещу Хондурас.

Съставът на Бразилия разгроми гостуващия Хондурас със 7:0 в последната си контрола преди старта на футболния турнир Копа Америка, играна в Порто Алегре.

Домакините поеха контрола върху мача с два ранни гола, а в 29-ата минута Ромел Киото от съперника получи червен картон след остро влизане в краката на Артур в средата на терена и това окончателно лиши срещата от интрига.

Макар и без голямата си звезда в атаката Неймар, "селесао" показа, че може да бележи. Габриел Жезус откри още в шестата минута с глава след подаване от дясно на Дани Алвеш, а в 13-ата минута Тиаго Силва удвои също с глава след центриране от корнер от ляво на Филипе Коутиньо.
В 37-ата минута Коутиньо направи резултата класически от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ричарлисон.

Малко след почивката Жезус с втория си гол направи 4:0 след подаване на Ричарлисон в наказателното поле и неубедителна изява на вратаря Луис Лопес.

Давид Нереш със самостоятелен пробив от ляво вкара за 5:0 в 56-ата минута, а десетина минути по-късно Роберто Фирмино реализира за 6:0 след грешка в отбраната на съперника.
Ричарлисон оформи успеха със засечка отблизо след пас по тревата на Евертон от ляво в 70-ата минута.

Бразилия започва участието си на Копа Америка в петък срещу Боливия, а в група "А" с домакините са още Венецуела и Перу.

В друга контрола Саломон Рондон се разписа два пъти, а Венецуела отнесе домакина САЩ с 3:0 в Синсинати.

Матеус Урибе също вкара два пъти и помогна на Колумбия да победи с 3:0 при гостуването си на Перу в Лима.

С гол на Луис Родригес в 77-ата минута Мексико пък спечели домакинството си на Еквадор с 3:2.