от 21.00 часа

Коста Рика започна с голяма победа на "Голд къп"

Агилар (в средата) вкара третия гол за Коста Рика.

Отборът на Коста Рика победи Никарагуа с 4:0 в първия си мач от първенството на Северна и Централна Америка и Карибския регион "Голд Къп 2019".

Домакин на надпреварата е САЩ, но Коста Рика и Ямайка също ще приемат по два мача от турнира, като тази нощ костариканци зарадваха своята публика с убедително представяне в столицата Сан Хосе. Звездата на тима Брайън Овиедо откри резултата в седмата минута на мача, а Селсо Борхес и Елиас Агилар решиха всичко още до почивката с нови два гола. През второто полувреме Алан Крус оформи крайното 4:0 в полза на Коста Рика.

В другия мач от група В, който също се игра на Националния стадион на Коста Рика, Хаити обърна Бермуда за успех с 2:1. Данте Леверок даде преднина на Бермуда точно преди почивката, но два гола на Францди Пиеро донесоха успеха на Хаити.