Бадминтонистите ни завършиха пети в Минск

Мицова и Влаар останаха пети в Минск.
Снимка: Личен архив на М. Мицова

Приключи българското участие в бадминтона на Европейските игри в беларуската столица Минск.

В турнира на смесени двойки днес Мария Мицова и Алекс Влаар отстъпиха на четвъртфинал на №4 в схемата Делфин Делрю и Том Жикел от Франция със 17:21, 15:21 след 31 минути игра. Така българите заеха пето място в крайното класиране. Шампионатът беше с ранг на Европейско първенство за спорта с перото.

Те поведоха в първия гейм с няколко точки, но френският дует успя да изравни при 15:15. След това Делрю и Жикел дръпнаха с 20:17 и затвориха гейма при първата си възможност.

В следващата част французите доминираха и задължителната почивка дойде при 11:4 за тях. После се стигна до 20:14. Мария и Алекс отразиха първия мачпойнт, но след това срещата приключи.

Интервюто с Мария Мицова е на Тодор Шабански - пресаташе на БОК.

Вчера Влаар и Димитър Янакиев отпаднаха на четвъртфиналите на двойки. Българите отстъпиха на третите поставени руснаци Владимир Иванов и Иван Созонов с 15:21, 18:21.