Швеция отстрани домакина Латвия на европейското по баскетбол

Фрида Елдебринк от Швеция (с топката) отбеляза 21 точки.

Съдомакинът Латвия отпадна от европейското първенство по баскетбол за жени. В плейофен мач за класиране на четвъртфиналите латвийките отстъпиха с 62:77 (14:23, 9:22, 17:14, 22:18) срещу Швеция в Рига.

Скандинавките играха значително по-добре в първите два периода, когато позволиха на своя съперник да реализира едва 23 точки. Шведският отбор се оттегли с 22 точки аванс на почивката, а в оставащите две части Латвия имаше минимално превъзходство, което не оказа никакво влияние върху крайния изход на двубоя.

Най-резултатна за победителките стана Фрида Елдебринк с 21 точки, докато за латвийския тим Аля Брумерман се отличи с 13 точки.

На четвъртфиналите Швеция ще играе срещу другия домакин на финалния турнир Сърбия.

Великобритания елиминира Черна гора след категоричен успех с 92:17 (22:14, 22:27, 25:19, 23:11). Карли Самюелсън завърши с 28 точки за британския състав.

На четвъртфиналите на Евро 2019 Великобритания ще се изправи срещу Унгария.

По-късно тази вечер са оставащите два плейофа: Белгия-Словения и Италия-Русия. Европейският шампионат продължава до 7 юли.