Надал и Федерер с победи на Уимбълдън, Тийм отпадна

Рафаел Надал спечели в 3 сета.

Двукратният победител Рафаел Надал започна с победа над Юичи Сугита тазгодишното си участие на турнира от Големия шлем Уимбълдън. 33-годишният испанец загуби още първото си подаване в мача от първия кръг, но бързо коригира грешката и в крайна сметка победи с 6:3, 6:1, 6:3..

Още в началото шампионът от „Ролан Гарос“ се подхлъзна и разтегна сухожилие, което се отрази в четири поредни точки за Сугита и японецът поведе с 2:0.

Надал, поставен под номер 3 в схемата, обаче спечели три поредни гейма и пое контрол над мача, за да завърши първия сет при резултат 6:3. От този момент насетне испанецът доминираше тотално и затвори втория сет за 36 минути, а третият завърши отново при резултат 6:3.

В следващия кръг Рафа ще се изправи срещу австралиеца Ник Кириос, който го победи в Лондон през 2014 г.
Осемкратният шампион Роджър Федерер загуби сет на старта на тазгодишното издание на турнира, но все пак се класира за втория кръг след победа над южноафриканеца Лойд Харис с 3:6, 6:1, 6:2, 6:2

22-годишният Харис започна вдъхновено двубоя и проби рано съперника си, след което показа здрави нерви и затвори първия сет на собствен сервис. С началото на втората част Федерер наложи тотална доминация на корта и до края на мача даде само пет гейма на опонента си, за да стигне до крайния успех след час и 50 минути игра.
Роджър Федерер загуби част, но продължава.

Швейцарският маестро демонстрира много солидна игра, като завърши срещата с 8 аса, общо 41 печеливши удара и едва 14 непредизвикани грешки. Световният номер 3 бе почти безгрешен при излизанията на мрежата, като спечели 29 от 31 атаки напред.

Следващият съперник на Федерер е участващият с „уайлд кард“ американец Джей Кларк.

Изненадите в мъжката схема на Уимбълдън продължиха и във втория ден на турнира, след като петият поставен и финалист от "Ролан Гарос" Доминик Тийм от Австрия беше победен от американеца Сам Куери с 6:7(4), 7:6(1), 6:3, 6:0.