Раонич и Баутиста Агут продължават на Уимбълдън, Андерсън отпадна

| обновено на 05.07.19 в 17:53
Роберто Баутиста Агут продължава без загубен сет в Лондон.

Финалистът през 2016 година Милош Раонич (Канада) се класира за пети път в кариерата си за осминафиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис, а финалистът от миналата година Кевин Андерсън отпадна.

Поставеният под номер 15 Раонич надделя над 211-сантиметровия Райли Опелка (САЩ) със 7:6 (1), 6:2, 6:1 за 102 минути.

Канадецът пласира 13 аса и общо 33 печеливши удара, като не загуби нито веднъж подаването си в мача.

Опелка също завърши с 13 аса, но допусна да бъде пробит по два пъти във втория и в третия сет, след като загуби оспорваната първа част с тайбрек. Американецът допусна цели 31 непредизвикани грешки срещу едва 7 на съперника.

Раонич се стреми към достигане на четвъртфиналната фаза на Уимбълдън за четвърти пореден сезон, а следващият му съперник ще бъде Гуидо Пеля. Аржентинецът неочаквано отстрани миналогодишния финалист и номер 4 в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:3, 6:4, 7:6(4). Мачът продължи два часа и половина.

В друг двубой Роберто Баутиста Агут отстрани №10 в схемата Карен Хачанов от Русия с 6:3, 7:6(3), 6:1 за по-малко от два часа игра. Испанецът, който е 26-и в схемата, изравни най-доброто си класиране в Лондон.

Следващият му опонент е Беноа Пер. Французинът се справи с квалификанта от Чехия Иржи Весели в четири сета след обрат с 5:7, 7:6 (5), 6:3, 7:6 (2).