от 12.00 часа

Алжир е вторият финалист в Африка

Рияд Марез (№7) е полудял от радост, след като е отбелязал победния гол за Алжир.

Отборът на Алжир е вторият финалист в турнира за Купата на африканските нации, след като надигра Нигерия на полуфинала в Кайро с 2:1. Както предишния полуфинал, и сега нещастен рикошет в собствената врата определи крайния победител.

Рияд Марез изпълни свободен удар в 5-ата минута на добавеното време на мача и не остави шанс за вратаря Даниел Акпей. Иначе резултатът в полза на алжирците беше открит в 40-ата минута, когато защитникът на Нигерия Уилям Трост-Еконг заби топката в собствената си врата след центриране отново на Марез. В 70-ата минута Одион Игало изравни от дузпа, която беше отсъдена заради намесата на ВАР.

В сряда на 17 юли е мачът за 3-ото място, който противопоставя Тунис и Нигерия, а на 19-и в петък е финалната среща между Сенегал и Алжир.