от 15.00 часа

Националите по водна топка с първи успех в Бургас

Националите спечелиха срещу Беларус.
Снимка: БФВТ

Националният отбор на България спечели първа победа на европейското първенство по водна топка за юноши до 15 години в Бургас.

В групата за класиране от 13-о до 16-о място съставът ни, воден от Ангел Бенински и Найден Найденов, спечели срещу Беларус с 11:8 (4:1, 3:3, 3:3, 1:1). Така, в петък от 11:30 часа, българите излизат срещу Румъния в двубой за 13-14 място. Преди това Холандия и Беларус ще играят за 15-16 място.

Срещу Беларус националният отбор започна мача много уверено и поведе с 4:0. 4 секунди преди края на първата част съперникът върна един гол и сирената дойде при 4:1. Преднината, натрупана в първите 8 минути на двубоя, се оказа решаваща за крайния изход, защото всяка една от следващите три части завърши наравно. Беларусите успяваха на няколко пъти да намалят разликата до 2 гола, но българските национали бързо възстановяваха аванса си.

Шест гола отбеляза Румен Георгиев, три пъти реализира Георги Митев, а по веднъж се разписаха Искрен Николов и Ивайло Салпаров. Чудесни изяви на вратата имаше Георги Велков, отразил опасни удари на съперника във важни моменти.