Юношите спечелиха след продължение на европейското по баскетбол

Националите записаха втора поредна победа.
Снимка: БФБ

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години постигна втора поредна победа на европейското първенство в Дивизия "В" в румънския град Орадя.

В последния си мач от група "А" играчите на треньора Ивайло Желев се наложиха над Швейцария с 81:80 (17:16, 14:25, 25:14, 21:20, 5:4) след продължение. По този начин те си гарантираха четвъртата позиция в групата с 2 победи и 3 загуби и в следващия етап на първенството ще играят за разпределение на местата от 9-о до 16-о.

В последната част двата тима многократно размениха водачеството, което доведе до изиграването на продължение.
В него и двата отбора направиха много грешки, но в крайна сметка решителен се оказа реализиран от Емилиян Грудов наказателен удар 54 секунди преди края.

Най-резултатен за България с 21 точки бе Михаил Молдов, 18 прибави Николай Иванов, а с 16 завърши Александър Стоименов.
За Швейцария с 18 точки приключи Томас Залман.

Следващият съперник на българския отбор ще бъде заелият трето място в група "В". Неговото име ще стане извествно по-късно днес.