от 12.00 часа

Атлетико (М) разгроми сборния отбор на МЛС

Диего Коста е изпреварил Бастиян Швайнщайгер, за да отбележи третия гол за Атлетико.

Отборът на Атлетико (Мадрид) победи с 3:0 сборната селекция на американската Мейджър лига в Орландо, щата Флорида, като това е четвърто поредно поражение за американците откакто Мачът на звездите се провежда в този формат.

Маркос Йоренте откри резултата за Атлетико Мадрид в 43-ата минута, а Жоао Феликс и Диего Коста влязоха през второто полувреме, за да оформят крайното 3:0 в 85-ата и в 90-ата минути.

''Получи се интересен мач, почти състезателен. През второто полувреме трябваше да напpaвим доста неща, за да си подсигурим победата. Виждам, че МЛС се развива с всеки изминал ден. През второто полувреме видяхме един динамичен МЛС отбор", коментира след срещата наставникът на Атлетико Диего Симеоне.

Мачът премина при много силен дъжд, който буквално потопи заведенията около стадиона, където се събираха феновете около час преди двубоя. Наложи се началото да бъде забавено с 34 минути, за да се нормализира обстановката и хората да заемат местата си по трибуните.