Норвежец стана третият най-млад автор на хеттрик в Лигата

Ерлинг Браут Холанд
Снимка: Туитър

Нападателят на Залцбург Ерлинг Браут Холанд стана третият най-млад футболист, постигнал хеттрик в Шампионската лига.

19-годишният норвежец стори това при успеха на австрийския шампион над белгийския първенец Генк с 6:2 в първия си мач от група „Е" на турнира. Тийнейджърът се намира в невероятна форма от началото на сезона със 17 гола от 9 мача във всички турнири. Той е роден в Англия и е син на норвежкия национал Алф-Инге Холанд, който игра за Нотингам, Манчестър Сити и Лийдс.

Единствено Раул (18 години и 113 дни) за Реал и Уейн Рууни (18 години и 340 дни) за Манчестър Юнайтед са били по-млади от Холанд (19 години и 58 дни), когато са отбелязали първия си хеттрик в Лигата.

Той също така е първият футболист след Рууни през 2004 г., който отбеляза повече от един гол при дебюта си в най-престижния клубен турнир. Още по-впечатляващо е, че Холанд отбеляза трите си гола в рамките на първото полувреме - между 2-а и 45-а минута.