Ашли Барти надви Петра Квитова в Пекин

Ашли Барти

Водачката в световната ранглиста Ашли Барти се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин, който е от най-високата категория Премиер задължителен.

Австралийката отстрани седмата в схемата Петра Квитова (Чехия) с 4:6, 6:4, 6:3 след малко повече от два часа игра.
Вицешампионка в надпреварата през 2014 година Квитова доминираше през по-голямата част от първите два сета. Тя взе първата част с единствен брейк в петия гейм, а във втората пропусна още пет възможности за пробив, след което при 4:5 чехкинята загуби за първи път подаването си и позволи на Барти да изравни резултата.

Австралийката навакса ранен пробив пасив в решаващата трета част и стигна до обрат с нов брейк за 5:3, след което при собствен сервис си осигури класиране на седми полуфинал за сезона.

Барти завърши с 31 печеливши удара и 20 непредизвикани грешки в оспорвания мач, в който Квитова записа 36 печеливши удара и 28 грешки.

За класиране на финала Ашли ще играе с победителката от двубоя между Елина Свитолина (Украйна) и Кики Бертенс (Холандия).