Шампионът Ривър Плейт отново на финал в Копа Либертадорес

Капитанът на Бока Хуниорс Тевес дриблира покрай Перес от Ривър Плейт.

Отборът на Ривър Плейт загуби гостуването на големия си съперник в Аржентина Бока Хуниорс с 0:1, но се класира за втора поредна година на финала на Копа Либертадорес. В първата среща Ривър спечели с 2:0.

За Бока се Хуан Уртадо се разписа на "Ла Бомбонера" от близо в 80-ата минута след разбъркване в наказателното поле на вратаря Франко Армани.

Като цяло шампионите от Ривър Плейт изпълниха тактическите задачи, поставени от треньора им Марсело Гаярдо. През първото полувреме Игнасио Фернандес беше близо до гол за „милионерите“, но вратарят Естебан Андрада направи блестящо спасяване.

Двата големи отбора от Буенос Айрес играха на финала на турнира, който след безредици и отлагания се игра в Мадрид и Ривър спечели с 3:1.

В другия полуфинал тази нощ се срещат бразилските Фламенго и Гремио. Първата среща завърши 1:1.