Федерер на четвъртфинал след час игра

Роджър Федерер записа 22-а поредна победа в Базел.

Роджър Федерер нямаше проблеми да се класира за 1/4-финалите на домашния АТР 500 турнир в Базел, където преследва десета титла. Швейцарецът се наложи над Раду Албот с категоричното 6:0, 6:3. Мачът продължи 62 минути.

Маестрото спечели първите девет гейма в двубоя. Когато Албот взе първата си игра, публиката го аплодира дълго, а той се поклони театрално. Федерер постигна 32 печеливши удари (5 аса) и направи само 21 непредизвикани грешки.

По този начин местният любимец вече има баланс от 73 победи и само 9 загуби в Базел като спечели последните си 22 срещи на централния корт в "Санкт-Якоб-хале". Въпреки това, Федерер призна, че невинаги е толкова лесно да играеш у дома.

„Може би имаше някакво напрежение, когато излязох за първия си мач. По някакъв начин е трудно да се играе у дома в Базел пред приятели семейството ти. Но аз се наслаждавам на всеки момент и винаги се опитвам да намеря най-добрия начин как да се възползвам от предимството, че играя пред родна публика", заяви Федерер.

Следващият му съперник се определя днес в двубоя между неговия сънародник Стан Вавринка и американеца Франсис Тиафо.